100 lat

konkurs mat fotW związku z małym zainteresowaniem tegoroczną edycją Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-fotograficznego "Matematyczne Historie w osobach bożonarodzeniowych" decyzją organizatora konkurs nie zostanie rozstrzygnięty. Każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz drobny upominek.

Dziękujemy Wszystkim Zainteresowanym za nadesłanie prac.

Zobacz nadesłane prace:

Julia Biłyk
Opis zdjęć
Wszystkie trzy ozdoby wykorzystują kulę czyli bryłę. Zarówno bombka, świeczka świąteczna, jak i świecąca girlanda to kula.

  

 Julia Biłyk Julia Biłyk Julia Biłyk

   
Małgorzata Biłyk
Opis zdjęć
Wszystkie ozdoby świąteczne mają oś symetrii. Zarówno czubek choinkowy, wieniec świąteczny jak i ozdoba filcowa są symetryczne.

  

 Małgorzata Biłyk Małgorzata Biłyk Małgorzata Biłyk

  

Martyna Górecka
Opis zdjęć
1.Choinka ma kształt stożka.
2.Bombka ma kształt kuli.
3.Prezent ma kształt sześcianu.

 

 Martyna Górecka Martyna Górecka Martyna Górecka

  

Remigiusz Antonowicz
Opis zdjęć
Wszystkie ozdoby przedstawione na zdjęciach zostały wykonane ręcznie. Na każdym zdjęciu znajduje się bryła, która zawiera elementy matematyki kolorowe i świetlne punkty, odcinki, figury geometryczne (gwiazdy).

 

 

 Remigiusz Antonowicz Remigiusz Antonowicz Remigiusz Antonowicz

 

Maja Bednarska
Opis zdjęć
GWIAZDA
Z 30 kwadratów o boku 21 cm stworzyłam dzięki technice origami ostrosłupy prawidłowe trójkątne. Następnie połączyłam je ze sobą i powstała 20 ramienna gwiazda, którą umieściłam na swojej choince.

  

 Maja Bednarska Maja Bednarska Maja Bednarska

  

Jakub Pączek
Opis zdjęć
Proste równoległe - ledowe paski na wstążkach.

  

 Jakub Pączek Jakub Pączek Jakub Pączek

  

Antoni Kuźnicki
Opis zdjęć
Figury płaskie na figurach przestrzennych.

  

 Antoni Kuźnicki Antoni Kuźnicki Antoni Kuźnicki

   

Natalia Kapuścińska
Opis zdjęć
Matematyczne święta w mojej rodzinie
Zgodnie ze zwyczajem, każdego roku 23 grudnia nasza rodzina ubiera choinkę. Ustawiamy ją w pokoju i całą rodziną stroimy ją w bombki, lampki i łańcuchy.
Pragnę przedstawić trzy ozdoby choinkowe, które wspaniale dekorują moją choinkę i posiadają wyróżniające je cechy geometryczne.
Na pierwszym zdjęciu przedstawiona jest bombka- prezent, owinięty w kolorowy papier i przewinięty wstążeczką. To sześcian składający się z sześciu identycznych ścian, w kształcie przystających kwadratów. Wybrałam tę ozdobę, ponieważ posiada idealny kształt i przypomina o nadchodzących świętach oraz oczekiwanych przeze mnie prezentach świątecznych.
Na drugim zdjęciu przedstawiona jest bombka – bębenek. Znajdująca się na choince ozdoba owinięta jest w kolorowy papier , posiada złote obręcze. Ozdoba jest w kształcie walca, którego podstawą jest idealna figura geometryczna jaką jest koło. Wybrałam tę ozdobę, ponieważ przypomina mi ona dzieciństwo, kiedy całymi dniami grałam na bębenku. Zdjęcie wykonano wieczorem z wykorzystaniem lampy.
Trzecie zdjęcie przestawia gwiazdę czteroramienną, która za jeden z wierzchołków posiada mocowanie na choince. Gwiazda symbolizuje cztery strony świata i jest traktowana jako symbol szczęścia. Moja ozdoba wewnątrz ramion ma dodatkowe dwa mniejsze wierzchołki w złotym kolorze, które upiększają ozdobę. Gwiazdy są symbolami piękna i czegoś wspaniałego. Gwiazda jako figura geometryczna posiada wiele osi symetrii. Wybrałam tę ozdobę, gdyż kojarzy mi się ona z wyczekiwaniem na pierwszą gwiazdkę, by wraz z nią rozpocząć wieczerzę wigilijną.

   

 Natalia Kapuścińska Natalia Kapuścińska Natalia Kapuścińska