dziennik UONET +

                                                             

                                                  vulcan

                                  https://uonetplus.vulcan.net.pl/wloclawek 

 

 

353415121 637432961633802 1152331078656016798 n

W ramach projektu ekologicznego dla klas 0 i 1 - "Bądź superbohaterem - ocal Ziemię" poruszany był temat zanieczyszczenia środowiska. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta i co możemy z tym zrobić. Podczas doświadczenia stworzyliśmy smog w butelce, a następnie sprawdziliśmy co się z nim dzieje podczas wiatru i deszczu. Porozmawialiśmy również o tym, co możemy zrobić, aby powietrze wokół nas było czystsze. Dzieci dowiedziały się również jak dużo śmieci produkujemy i co się dzieje ze śmieciami, które nie trafiają na wysypiska. Z zaciekawieniem obejrzały film "Kiedy utoniemy w śmieciach?", dowiedziały się co to jest "pacyficzna plama śmieci", a także się ile czasu rozkładają się poszczególne rodzaje odpadów. Miały okazję zobaczyć także alternatywy dla opakowań foliowych czy plastikowych butelek. Na koniec zajęć wykonały torbę wielorazową z niepotrzebnych koszulek.

 

 zanieczyszczenia  zanieczyszczenia  zanieczyszczenia
 zanieczyszczenia  zanieczyszczenia  zanieczyszczenia
 zanieczyszczenia  zanieczyszczenia