dziennik UONET +

                                                             

                                                  vulcan

                                  https://uonetplus.vulcan.net.pl/wloclawek 

 

 

IMG 9676 

 

  Czyta tatuś dzisiaj z córką

książkę, która jest lekturką,

o zającach pośród łączek,

pod tytułem ,, KRÓL ZAJĄCZEK”.

Dnia 13 czerwca 2023 r.  w Szkole Podstawowej  nr 20  we Włocławku odbyło się  spotkanie z p. Jackiem Cudnym i jego twórczością. Pan Jacek jest radcą prawnym,  ale również autorem blisko 1000 wierszy, tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży. 

Duża część twórczości została opublikowana  w książkach:
- "Wiersze za jeden uśmiech"
- "Zwierzaki"
- "Król Zajączek i Przyjaciele"
- "Muchomorek i inne historie"
- "Malinowa Limanowa"
- "Ładne Kwiatki"

- "Kurze plotki"

Celem spotkania była promocja i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci w ramach realizacji działań związanych z uczestnictwem szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz w bibliotecznym przedsięwzięciu pod hasłem ,, Zaprzyjaźnij się z poezją”. Na spotkaniu gościliśmy  p. Danutę Wyżykowską- kierownika Filii Dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku oraz Dyrektora Szkoły p. Marka Wódeckiego. W wydarzeniu czytelniczym uczestniczyli uczniowie klasy 1b, 2a, 2b i 3e wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym.  Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące ulubionych wierszy p. Jacka Cudnego, ich tematyki oraz recytowali wybrane utwory autora.   Na koniec dzieci, które wzięły  udział  w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Festiwalu Dobrej Energii Cudnolandia, który polegał na wykonaniu ilustracji do jednego z wierszy autorstwa p. Jacka Cudnego, otrzymały  podziękowania z imiennym autografem autora.          

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Jackowi Cudnemu za niesamowitą lekcję poezji i z niecierpliwością czekamy na kolejne wiersze.

IMG 20230529 104452

IMG 20230523 081150Dobiegła końca nasza szkolna akcja charytatywna w ramach projektu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej Już jestem... "Podaruj radość chorym dzieciom!" . Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i otwartym sercom udało nam się zebrać : zabawki, gry, książki, puzzle, maskotki , talerzyki, kubeczki, sztućce, itp.,. Podarunki trafią bezpośrednio do rąk pacjentów oddziałów onkologicznych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i przyczynili się do jej sukcesu. Nauczyciele bibliotekarze

   " Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"
                                                                                                              Autor nieznany

IMG 20230426 112330Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym ,, Kwiecień miesiącem książki". Jedną z przeprowadzonych akcji była szkolna wymiana książek. Przedsięwzięcie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przynieśli wiele ciekawych książek i wymienili je na upatrzone przez siebie pozycje. Niemal wszystkie książki znalazły nowy dom.

IMG 20230512 09483412 maja 2023r. naszą szkołę odwiedziły dzieci 6-letnie z przedszkoli „Tęczowa Wyspa” oraz „Planeta Radości”. Na dzieci czekało przedstawienie „Baśniowy ambaras” w wykonaniu klasy I b oraz możliwość zwiedzenia szkoły, a w ramach promocji czytelnictwa dzieci otrzymały zakładki do książek, które mogły własnoręcznie pokolorować. Wydarzenie to świetnie wpisało się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy nasza szkoła.

cropped w tle 23Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły do udziału w akcji charytatywnej w ramach projektu ,, Podaruj radość chorym dzieciom!”.
Podaruj radość chorym dzieciom! to projekt Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej ,, Już jestem …”, umożliwiający wszystkim ludziom o dobrym sercu obdarowanie chorych dzieci i nastolatków prezentami. Zabawki, gry, książki, puzzle, itp., ale nie tylko, mogą trafić bezpośrednio do rąk pacjentów oddziałów onkologicznych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Jak można wziąć udział w akcji? Kup książkę, małą zabawkę, maskotkę, grę, puzzle, itp. Możesz również zakupić talerzyk, kubek, miseczkę, sztućce, czajnik, płyn do mycia naczyń, itp., środki pierwszej potrzeby do kuchni dla dzieci i ich rodziców przebywających w szpitalach. Następnie dostarcz ją/ je do biblioteki szkolnej.

Akcja trwa od 15 maja do 19 maja 2023 roku.
Liczymy na Wasz udział!

Biblioteka szkolna

 

 

nprcz logotyp podstawowy rgb NASZA  SZKOŁA  OTRZYMAŁA  DOFINANSOWANIE  W  RAMACH        ,, NARODOWEGO  PROGRAMU  ROZWOJU CZYTELNICTWA  2.0”

 Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do grupy placówek, które otrzymały dotację i przystąpiły do realizacji rządowego projektu “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” uchwalonego na lata 2021 – 2025 przez Radę Ministrów. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy  zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki, Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako operatora Priorytetu 3. Nasza szkoła otrzymała 15000 zł. Pozyskane środki finansowe będą przeznaczone na zakup m.in. nowości wydawniczych, lektury szkolne, książki popularnonaukowe oraz elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.

 

 

Andersen

Zabierz nas, zabierz do krainy bajek niezapomniany panie Andersenie, Niechaj przez chwilę, chociaż nam się zdaje, że może każde spełnić się marzenie.

 Dnia 26 kwietnia został rozstrzygnięty ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs dla chętnych uczniów klas III naszej szkoły pt. ,,Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?”. Celem konkursu było przede wszystkim budzenie zainteresowań czytelniczych i promocja czytelnictwa w związku z obchodzonymi w kwietniu - Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością 7 baśni tego duńskiego pisarza.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce zajęła  Aleksandra Zdunek z  klasy III b

II miejsce zajęły ex aequo: Michalina Greśkiewicz z klasy III b i Melania Szatkowska z klasy III d

III miejsce zajęły ex aequo: Nadia Sebbar reprezentująca klasę III b i Maja Pawlak  z klasy III d

Uroczystość wręczenia nagród i podsumowania działań biblioteki szkolnej w miesiącu kwietniu   uświetniło przedstawienie o tematyce czytelniczej przygotowane przez koło teatralne, skupiające uczniów klasy I b, pod kierunkiem p. Katarzyny Sadowskiej.

Laureatom konkursu i ich opiekunom bardzo serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

IMG 20230403 124525

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tym  w bibliotece szkolnej 3 kwietnia dla klas I – III zorganizowana została wystawa baśni i legend znanych autorów. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów w naszej szkole. Dzieci chętnie odwiedzały bibliotekę, oglądały i wybierały książki zaproponowane przez panie bibliotekarki. Dla wszystkich, którzy w tym dniu wypożyczyli książkę czekała słodka niespodzianka.

zdjęcia ze spotkania 26

                                                                                                                                                   Marzy mi się takie marzenie,   które czeka na swoje spełnienie…

                         Dnia 5 kwietnia 2023r.  w Szkole Podstawowej nr 20 we Włocławku odbyło  się spotkanie z poetyckie z  p. Katarzyną Jaroszewską i jej twórczością. Pani Kasia pochodzi  z samego serca Kujaw, spod Włocławka i jest  autorką tomików wierszy: Przystań do której powracam, Od mroku do słońca , Od mroku do słońca. Tak dla życia Poezja cz.1 oraz kart motywacyjnych Z miłości do życia. Wyjątkowego gościa  przywitano wierszem pt. "Marzy mi się...", autorstwa pani Kasi . Nie ukrywała ona wzruszenia towarzyszącego jej podczas słuchania recytacji. Uczniowie prowadzący spotkanie zadawali  pytania o poetyckie pasje, inspiracje czy ulubione wiersze. Pani Kasia opowiedziała o swojej poetyckiej, literackiej drodze oraz o projekcie Z Kujawami Pomiędzy Słowami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jego  przewodni wiersz pt. Kujawskie serce mam... Pani Katarzyna Jaroszewska opisała nam swoje  pierwsze próby pisarskie oraz  momenty, w których powstawały jej wiersze. Na prośbę uczniów wyrecytowała wiersz z jednego ze swoich tomików.  Następnie  razem z nimi  odczytała wybrane wiersze z jej trzech książek. 

Spotkanie przebiegło w niezwykłej atmosferze. Obecność wyjątkowego gościa dostarczyła nam wielu emocji i niezapomnianych wzruszeń. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Kasi  za niesamowitą lekcję poezji  i z niecierpliwością czekamy na kolejne tomiki wierszy. 

IMG 20230327 110847Na każdy rok Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej wybiera patronów, którym jest on poświęcony. Na rok 2023 przypada 230 rocznica urodzin Aleksandra Fredry, który znany jest głównie jako komediopisarz. Należy jednak pamiętać, że pisał również opowiadania, poematy, wiersze, bajki oraz pamiętniki. Mało kto wie, że wspomniany patron był również żołnierzem kampanii napoleońskich.

W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła dla chętnych uczniów klas siódmych naszej szkoły konkurs wiedzy pod hasłem ,,Aleksander Fredro- patron roku 2023”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z życiem i twórczością tego wybitnego pisarza, popularyzowanie literatury polskiej a także promocja czytelnictwa. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu na podstawie materiałów przygotowanych przez bibliotekę szkolną oraz znajomości lektury szkolnej ,, Zemsta”. Tego zadania w dniu 22 marca podjęło się 14 ,, śmiałków z klasy 7 a i 7 b”. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 27 marca. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru, a przecież niejednokrotnie utwory A. Fredry trafiały i trafiają na deski teatrów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Maciej Krygier z klasy 7 a

II miejsce – Alicja Krawczyk z klasy 7 b

III miejsce – Pola Zapiec z klasy 7 b

Laureatom konkursu i ich opiekunom bardzo serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

IMG 20230323 090316KONKURS CZYTELNICZO- PLASTYCZNY POD HASŁEM "PRZYRODA MALOWANA WIERSZEM" - ROZSTRZYGNIĘTY

21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. W związku z tym w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo- plastyczny pt. ,, Przyroda malowana wierszem”, skierowany dla uczniów klas I-VIII naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie pracy plastycznej wybranego przez siebie wiersza.


Oto wyniki konkursu.
Kategoria klas I-III
I miejsce- Alicja Matuszewska, klasa I b, Nadia Chwiałkowska, klasa III d
II miejsce- Zofia Marcinkowska, klasa I b, Adam Jackowski, klasa II d
III miejsce- Kornel Witkowski, klasa I b, Oskar Jabłoński, klasa I d
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Puchalska, klasa I b, Alan Jóźkiewicz i Mikołaj Świątkowski, klasa II a, Szymon Czapski,
klasa III e. Została również wyróżniona praca Mai Komorowskiej z klasy III a.


Kategoria klas IV-VI
I miejsce- Aleksandra Żydowo, klasa VI b
II miejsce- Karol Jasiakiewicz- Wiliński, klasa IV a
III miejsce- Lucyna Olejniczak, klasa VI d
Wyróżnienia otrzymali:
Anna Grzybowska, klasa V c oraz Mieszko Marciniak, klasa IV a


Kategoria klas VII- VIII
I miejsce- Natasza Stępień, klasa VII b
II miejsce- Klaudia Syska, klasa VIII f
III miejsce- Kinga Jankowska, klasa VIII f
Wyróżnienie otrzymał Jakub Przystałowski z klasy VII c.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gorące podziękowania za wkład włożony w wykonanie prac i życzymy kolejnych wyzwań artystycznych oraz wielu sukcesów.

                      Dnia 3 marca obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły dzieci świetlicowe oraz uczniowie klasy 2b. Dzieci poznały historię święta, dowiedziały się, na czym polega praca pisarza, wysłuchały krótkiego opowiadania. Następnie sami uczniowie spróbowali swoich sił jako młodzi pisarze. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie polegające na układaniu w grupach krótkiego opowiadania z wykorzystaniem wylosowanych obrazków. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie inspiracją dla uczniów do samodzielnego tworzenia literackich dzieł.

Radość pisania.
Możność utrwalania.

                                                                               Wisława Szymborska

Dzień_Pisarzy Dzień_Pisarzy Dzień_Pisarzy

 

 

 

 

 

 

mt_gallerry:Dzień_Pisarzy

IMG 20230216 103109

Ja jestem książka,

Twój przyjaciel szczery. (…)

Tadeusz Kubiak

 

                     Jak co roku, na początku II półrocza, bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Podczas spotkania, które zaczęliśmy od tanecznej rozgrzewki, dzieci poznały etapy powstawania książki od pomysłu autora po trafienie książki do rąk czytelnika, odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdzały znajomość bohaterów baśni i bajek.  Uczniowie dzielili się również pomysłami, w jaki sposób można dbać o książki oraz poznali regulamin korzystania z zasobów bibliotecznych. 

W drugiej części spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o książki i korzystać z ich rad i mądrości. Dzieci na pamiątkę otrzymały zakładki do książek oraz Wyprawkę Czytelniczą, którą dostaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. 

Jednak niewątpliwie najwięcej emocji wzbudziła możliwość wypożyczenia pierwszej książki.   

 Mamy nadzieję, że od tej pory każdy Pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i  rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

323998851 1107211049936300 1493805579798648493 n18 stycznia w szkolnej bibliotece obchodziliśmy dzień najsympatyczniejszego i najbardziej znanego misia na świecie- Dzień Kubusia Puchatka. W zajęciach wzięły udział dzieci z grupy 0a oraz uczniowie klas pierwszych. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pomysłu na książkę o przygodach Kubusia Puchatka. Dowiedziały się, skąd wzięło się jego imię, kto go wymyślił oraz kim był książkowy bohater Krzyś. Uczniowie wysłuchali również jednego z opowiadań o tytułowym misiu. Po lekturze książki przyszedł czas na zagadki, zabawę ruchową oraz słodką niespodziankę. Dzieci mogły również sprawdzić swoją wiedzę na temat książkowych bohaterów, uzupełniając karty pracy.

  Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o Kubusiu Puchatku oraz bogata kolekcja maskotek z podobizną Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Wszystkim uczniom o tym wyjątkowym dniu przypominała również gazetka biblioteczna.

IMG 20221208 124600IMG 20221208 124952W dniach 5 - 7 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą pod hasłem  MIKOŁAJKI Z BIBLIOTEKĄ. Wzięli w niej udział chętni uczniowie z klas II, III, IV.

Zadaniem dla uczniów z  klas II i III było zapoznanie się  z prawdziwą historią  świętego Mikołaja, a następnie rozwiązanie quizu. Bezbłędnie z tym zadaniem poradzili sobie: 

Natalia Bagdzińska- 2b, Lena Majorek- 2b, Wiktoria Marciniak-2b, Igor Olejniczak- 2c, Pola  Władecka 2e,  Weronika Borowska- 3d, Melania Szatkowska- 3d.   

Zadaniem dla uczniów z  klas IV było przeczytanie wybranych rozdziałów książki ,, Mikołajek” oraz rozwiązanie krótkiego testu.  Mikołajkowymi ekspertami w tej dziedzinie  zostali:

Marika Jakubczak- 4a, Marta Filipiak-4b,  Majka Piotrowska- 4c, Zofia Schweda- 4c, Rafał  Jackowski- 4d, Dominik Jakubowski- 4d, Jan Jaźwiecki- 4d, Kacper Kusz- 4d, Barbara Wolińska- 4d, Natalia Wróblewska 4d. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

20221124 102215

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

H. Bechlerowa

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia przypadała rocznica stworzenia tej pluszowej zabawki.

W związku z tym 24 listopada b.r., w przeddzień tego święta, bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy ,,0a”. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz misie, które stały się bohaterami książek dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka krótkiego ,,misiowego” wiersza. Oprócz tego przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej, wysłuchały z uwagą bajki o Złotowłosej i trzech misiach, odgadywały tematyczne zagadki. Na koniec wizyty dzieci otrzymały "małe co nieco"( pisownia kubusiowa), czyli misiowe smakołyki.

Wszystkim uczniom o tym wyjątkowym dniu przypominała gazetka biblioteczna. Z niej dowiedzieli się, dlaczego takie święto zostało ustanowione oraz poznali poczet misiów, które podbiły świat. Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki, których bohaterami były niedźwiadki. Poza tym powstała niesamowita wystawa pluszowych misiów, ofiarowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że to wspólne, misiowe świętowanie zostanie w pamięci dzieci na długi czas.

 

IMG 20221028 134552 W październiku, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku  przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Święto to jest dobrą okazją, aby zachęcać do czytelnictwa, pokazać bibliotekę szkolną jako miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, ale również rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Dla czytelników odwiedzających bibliotekę w tym miesiącu przygotowaliśmy wystawę najstarszych książek znajdujących się w naszych zbiorach. Włączyliśmy się również w przygotowanie akcji ,,Przerwa na czytanie”.

,, Na dłużej” bibliotekę szkolną w tym miesiącu odwiedzili uczniowie klas drugich, którzy podczas cyklu zajęć utrwalali wiadomości dotyczące budowy książki oraz poznali rolę katalogu alfabetycznego. Wizyta uczniów w bibliotece była również dobrą okazją do włączenia się w realizację tegorocznego, przewodniego tematu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jakim jest ,,CZYTANIE DLA POKOJU”. W związku z tym dzieci z uwagą wysłuchały wybranych wierszy p. Małgorzaty Strzałkowskiej m.in. Kłótnia i Wojna rowerowa. Te utwory stały się inspiracją do pogadanek na temat właściwego zachowania wobec innych oraz sposobów rozwiązywania konfliktów.

Został również ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas II i III na najładniejszą zakładkę do książki. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Nadia Chwiałkowska, klasa 3d

II miejsce- Alan Jóźkiewicz, Mikołaj Świątkowski, klasa 2a

III miejsce- Lena Majorek, klasa 2b.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wiankowska- 2a, Natalia Bagdzińska, Wiktoria Marciniak, Liliana Paściak, Lena Zimna- klasa 2b, Jan Radziszewski- klasa 2c, Julia Kaszubska, Wiktoria Lorenc- klasa 2d, Szymon Czerwiński- klasa 2e.

LAUREATOM GRATULUJEMY!

20221014 131206W dniu dzisiejszym tj. 17 października 2022r nasza szkoła przystąpiła do III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Akcja ta jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

#przerwanaczytanie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia ?

Do fotorelacji wykorzystano fragment przemowy prof Grzegorza Leszczyńskiego "Dlaczego warto czytać dzieciom "

 Przerwa na czytanie 2022r.mp4

20220929 094412Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła W. Szymborska.

 Dnia 29 września br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Również tego dnia urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Z tej właśnie okazji w naszej szkole odbyło się głośne czytanie dla klas I- III utworu J. Porazińskiej pt. Szewczyk Dratewka. Dzieciom czytali zaproszeni goście: Pan Dyrektor M.Wódecki i Panie Wicedyrektor: A.Trawińska oraz W.Wojciechowska. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanego tekstu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki- zakładki do książek.