dziennik UONET +

                                                             

                                                  vulcan

                                  https://uonetplus.vulcan.net.pl/wloclawek 

 

 

KONTO STOWARZYSZENIA:
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „WESPÓŁ”
ul. Gałczyńskiego 9a
87 – 800 Włocławek
Numer rachunku:
Bank PKO S.A 37 1240 1981 1111 0010 3519 7754
Roczna składka członkowska wynosi 30 zł.

W grudniu 2009 roku powstało w naszej szkole Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „WESPÓŁ”, którego celem jest działalność charytatywna na rzecz polepszenia warunków kształcenia dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku.

Wynik spotkania Rady Rodziców w dniu 09.01.23r.pdf

Protokół z zebrania w dniu 29.03.2021(pdf)

Protokół z zebrania w dniu 13.03.2020 (pdf)

Głosujemy na projekt „Z rodziną po zdrowie!”Kochani!
Z dumą informujemy, że w V edycji Ogólnopolskiego Programu Tesco „Decydujesz, pomagamy” nasz projekt „Z rodziną po zdrowie!” zakwalifikował się do kolejnego etapu, czyli głosowania Klientów Tesco (jako jeden z trzech w naszym mieście).
Teraz wszystko zależy od Was – znajomych, nieznajomych, sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „WESPÓŁ”, SP nr 20, PP nr 6, oraz wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie na zdrowsze.
Co robimy??? Głosujemy od 21 stycznia do 17 lutego 2019r.
Jak??? Robimy zakupy w sklepach Tesco, bierzemy żeton i wrzucamy do urny naszego projektu „Z rodziną po zdrowie!”
Gdzie??? Sklepy Tesco we Włocławku (Kruszyńska 17/27 i Królewiecka 41/43)
Liczymy na Waszą życzliwość!!!
Pozostałym projektom gratulujemy i wszystkim życzymy powodzenia!!!
Więcej informacji znajdziecie na naszych plakatach, ulotkach, a także na stronach SP20 i PP6.
Zapraszamy też na stronę: https://tesco.pl/pomagamy/project/14281/

     

mfundacja mobiusW tym roku komisja konkursowa V edycji ogólnopolskiego programu grantowego mPotęga wybrała z 598 zgłoszeń 185 projektów matematycznych w dwóch kategoriach konkursowych. Wśród tych projektów znalazły się 2, które będą realizowane od września do grudnia 2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku.

To kolejna edycja Potęgi, w której ZSP1 otrzymał dofinansowanie na realizację działań popularyzujących matematykę i pokazujących niestandardowe podejście do tej nauki.

anwil wespolNa terenie naszej szkoły, pod patronatem Stowarzyszenia „Wespół” realizowany jest wartościowy projekt edukacyjny. W związku z nim 30 maja 2017 o godz. 14.30 w s. 103c odbyły się zajęcia otwarte, podczas których 5 uczniów kl. Ia uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „Glottodydaktyka – najlepszy sposób na czytanie i pisanie”, miało okazję zaprezentować swoje umiejętności. Po niewielu spotkaniach, odbywających się zaledwie 1 godzinę 1 raz w tygodniu, chłopcy dobrze poradzili sobie z czytaniem tekstów z przygotowaniem (tzn. tekstów, które wcześniej czytali i ćwiczyli) oraz tekstów bez przygotowania (tzn. tekstów, które zobaczyli po raz pierwszy podczas pokazu i czytali ad hoc). Teksty wcześniej wyćwiczone wybrali sami z elementarza używanego przez całą klasę na co dzień podczas zajęć lekcyjnych, a także z elementarza B. Rocławskiego, którego używają na zajęciach glottodydaktyki. Teksty czytane bez przygotowania wybrane zostały przez nauczyciela z książek dla dzieci (były to wiersze, zagadki, krótkie historyjki).

logo trampkianwil wespolProjekt
„Uczę się z ANWIL”
„W trampkach przez Włocławek
– rzeki i jeziora”

W środę 31 maja 2017r. odbyła się uroczystość kończąca  projekt  w  ramach  konkursu  grantowego  "Uczę się z ANWIL"  W trampkach przez Włocławek – rzeki i jeziora – zajęcia pozalekcyjne.

anwil wespolDzięki inicjatywie podjętej przez Stowarzyszenie „Wespół” działające przy naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest bardzo ciekawy projekt edukacyjny pod nazwą Glottodydaktyka – najlepszy sposób na czytanie i pisanie – zajęcia terapeutyczne. W ramach projektu prowadzone są pozalekcyjne zajęcia terapeutyczne przeznaczone dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas pierwszych (np. z autyzmem, nieustaloną lateralizacją, dysleksją, opóźnionym czy zaburzonym rozwojem psychoruchowym, trudnościami z koncentracją, itd.). Uczniowie ci wymagają specjalnych – często długotrwałych i wielokierunkowych – zabiegów dydaktycznych ułatwiających im zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności.

logo trampkianwil wespol744px POL Włocławek COA.svg19 maja 2017 r. w ramach realizacji dwóch projektów: „Uczę się z ANWIL” - „W trampkach przez Włocławek – rzeki i jeziora” oraz „Zdrowo i aktywnie ruszamy w świat” odbył się RAJD ROWEROWY zakończony PIKNIKIEM RODZINNYM. Uczestniczyło w nim ok. 200 osób. Impreza została sfinansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka oraz z grantu Urzędu Miasta Włocławek. Zorganizował ją Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1 we Włocławku we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 „Wespół”. Rodzice i uczniowie po 18 - kilometrowej trasie dotarli nad Jezioro Czarne. Tam czekała na nich grochówka, ciasta upieczone przez rodziców oraz jogurty z owocami. Ponadto zorganizowano dla uczniów następujące gry i zabawy:

logo trampkianwil wespol744px POL Włocławek COA.svgIntegracyjny Piknik Rodzinny

19 maja 2017r. (piątek)

Zapraszamy mieszkańców Włocławka, uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w PIKNIKU I RAJDZIE ROWEROWYM. Mali i duzi wyruszą w 18 - kilometrową trasę, by po półtoragodzinnej jeździe dotrzeć nad Jezioro Czarne.

Program:

logo trampkianwil wespol744px POL Włocławek COA.svg19 maja (piątek) w godz. 14.00-17.30 organizujemy sportową imprezę dla uczniów i ich rodziców - Rajd Rowerowy. Impreza zostanie zorganizowana w ramach realizacji dwóch projektów: W trampkach przez Włocławek – rzeki i jeziora – zajęcia pozalekcyjne sfinansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka oraz Zdrowo i aktywnie wyruszamy w świat – organizacja zajęć pozalekcyjnych sfinansowanego z grantu Urzędu Miasta Włocławek.

logo trampkianwil wespolProjekt
„Uczę się z ANWIL”
„W trampkach przez Włocławek
– rzeki i jeziora”

W ramach projektu grantowego „Uczę się z ANWIL” - W TRAMPKACH PRZEZ WŁOCŁAWEK – RZEKI I JEZIORA przeprowadziliśmy Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny dla klas IV–VI „Krajobrazy wodne Włocławka i okolic”. Celem konkursu było poznanie piękna środowiska wodnego w naszym regionie i wskazywanie pozytywnego i negatywnego zagospodarowania przestrzeni.
28.03.2017r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

mt_ignore: logo fadwProjekt grantowy 
„Glottodydaktyka – najlepszy sposób na czytanie i pisanie
– zajęcia terapeutyczne”

Dnia 24 marca 2017 r. rozpoczynamy realizację projektu grantowego współfinansowanego ze środków Fundacji „ANWIL dla Włocławka”. W ramach projektu będą prowadzone zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem metody prof. B. Racławskiego – glottodydaktyki. Do udziału w projekcie będą zaproszeni uczniowie obecnych klas pierwszych którzy - w porozumieniu z rodzicami - wyrażą chęć uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych. O przyjęciu do grupy terapeutycznej będą decydować: opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i wskazane w niej specyficzne potrzeby edukacyjne ucznia, opinia wychowawcy klasy, bieżące wyniki w nauce i występujące specyficzne trudności.

logo trampkianwil wespolProjekt
„Uczę się z ANWIL”
„W trampkach przez Włocławek
– rzeki i jeziora”

W ramach projektu grantowego „Uczę się z ANWIL” - W TRAMPKACH PRZEZ WŁOCŁAWEK – RZEKI I JEZIORA przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny „Krajobrazy wodne Włocławka i okolic”.
Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.

rodzinaanwil wespol

21 marca 2016r. odbył się IV Rodzinny Marsz po Zdrowie. 250 uczestników przeszło lasami w kierunku jeziora Łuba, by tam zakończyć imprezę przy ognisku. Przy sprzyjającej aurze i w miłej atmosferze uczestnicy marszu piekli kiełbaski i brali udział w zabawach sportowych. Trasa liczyła ok. 10 km. Marsz został zorganizowany w ramach realizacji dwóch projektów:
W trampkach przez Włocławek – rzeki i jeziora – zajęcia pozalekcyjne oraz Zdrowo i aktywnie ruszamy w świat – organizacja zajęć pozalekcyjnych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Zapraszamy do galerii.

logo trampkianwil wespolProjekt
„Uczę się z ANWIL”
„W trampkach przez Włocławek
– rzeki i jeziora”

15 marca w ramach projektu grantowego "Uczę się z ANWIL” - W trampkach przez Włocławek zwiedzaliśmy włocławską tamę. Zobaczyliśmy od środka tamę, ale również dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na jej temat.