Sukces naszej uczennicy!
- Szczegóły
13 maja 2022 w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Marta Zielińska z klasy 7d zajęła III miejsce. Piękną interpretację tekstu poety przedstawiła również Otylia Wojtaszewska z klasy 8b. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs "Rok 2022 - Mieczysława Wolfkego" - sukcesy A. i A. Kostrzewskich z SP 20.
- Szczegóły
Mieczysław Wolfke był ważną postacią polskiej nauki reprezentującą jednocześnie niezwykle wartościowe podejście do roli naukowca w nowoczesnym państwie. Celem obchodów roku poświęconego pamięci tego fizyka niech więc stanie się nie tyle celebracja jego osiągnięć, lecz raczej inspiracja nimi nakierowana na przyszłość polskiej nauki i gospodarki. Niech poniższe sześć wartości: wszechstronność, otwartość, logika, funkcjonalność, kreatywność i efektywność, których pierwsze litery układają się w nazwisko Mieczysława Wolfkego, stanie się niejako jego testamentem, który zaszczepimy w polskim społeczeństwie.
https://wolfke.fizyka.pw.edu.pl/
Ogólnopolski konkurs z okazji Roku Mieczysława Wolfkego, promujący treści obejmujące życie i osiągnięcia tego naukowca oraz szeroko pojęte inicjatywy inspirowane jego postacią.
Młodzi eksperymentatorzy – na pomysł i wykonanie najciekawszego eksperymentu inspirowanego postacią Mieczysława Wolfkego,
W kategorii: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych:
1. miejsce - Cyprian Łukasiewicz, Warka
2. miejsce - Maksymilian Rheindorf-Zaorski, Warszawa
3. miejsce - Tomasz Więcek, Warszawa
W kategorii: uczniowie szkół ponadpodstawowych:
1. miejsce - Stanisław Czarnek, Warszawa
2. miejsce - Joanna Tokarz, Bytom
3. miejsce - Eryk Zaburzycki, Tarnowskie Góry
Młodzi literaci – na najciekawsze opowiadanie ilustrujące jak mogło wyglądać jedno z wydarzeń w życiu Mieczysława Wolfkego,
W kategorii: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych:
1. miejsce - Natasza Kwiatkowska, Konin
2. miejsce - Wiktoria Klepczarek, Warszawa
3. miejsce - Martyna Maćkowiak, Katowice
W kategorii: wszyscy, którzy chcą pisać o Mieczysławie Wolfkem
1. miejsce - Adrian Musiał, Stary Koniecpol
2. miejsce - Aleksander Kostrzewski, Włocławek
3. miejsce - Grzegorz Reiwer, Gdańsk
Młodzi artyści – na najładniejszą pracę plastyczną przedstawiającą projekt banknotu z wizerunkiem Mieczysława Wolfkego lub Postać Mieczysława Wolfkego.
W kategorii: uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej
1. miejsce - Adriana Kostrzewska, Włocławek
2. miejsce - Aniela Tyszczuk, Warszawa
3. miejsce - Oliwia Podgajna, Międzyrzec Podlaski
W kategorii: uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej
1. miejsce - Gabriela Kikoła, Warszawa
2. miejsce - Viktoria Wedekind, Tychy
3. miejsce - Kinga Wąsiewicz, Warszawa
W kategorii: uczniowie szkół ponadpodstawowych
1. miejsce - Marianna Barton, Byczyna
2. miejsce - Anna Klimiuk, Sarnaki
3. miejsce - Natalia Pawluszek, Kielce i Julia Żukowska, Suchowola (ex aequo)
Serdecznie gratulujemy!
Zwycięskie prace literackie i plastyczne zostaną zaprezentowane w czasie pikniku naukowego z Wolfkem wraz z pokazami zwycięskich eksperymentów. Dodatkowo laureaci otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.
https://wolfke.fizyka.pw.edu.pl/2022/?page=projekty-konkursy
INSPIROWANI PRYMASEM
- Szczegóły
Kinga Ślip z klasy 8e zajęła pierwsze🏆 miejsce w kategorii multimedialnej Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem, odbywającego się pod hasłem „Kobieta i mężczyzna darem dla…”. Jej kolega z klasy Ernest Dębski za wiersz otrzymał drugą nagrodę 🏆 w kategorii literackiej – poezja.
Serdecznie gratulujemy 🙂
KACPER TRZECI W DOMINO
- Szczegóły
W ostatnim dominowym turnieju w ramach Pucharu Polski Gier Edukacyjnych Online, jedyny reprezentant naszej szkoły Kacper Maciejewski z klasy 7e zajął doskonałe trzecie miejsce z ośmioma punktami zgromadzonymi w jedenastu rundach. Gratulacje! W najbliższą sobotę ostatni turniej w scrabble - literaki, a w kolejną w chińczyka. Obie imprezy o 10.45 na kurnik.pl
Na fotce Kacper podczas domowego treningu w triominos - odmianę domino.
Kwiecień w świetlicy
- Szczegóły
Kwiecień rozpoczęliśmy od celebrowania święta żartów, czyli Prima Aprilis. Omówiliśmy jego genezę oraz zastanowiliśmy się nad znaczeniem humoru w życiu codziennym. Kolejnym wydarzeniem w naszej świetlicy był Światowy Dzień Zdrowia. Dzięki filmikom edukacyjnym oraz prezentacjom wykonanym przez wychowawców świetlicy, dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia. Następnie przyszedł czas na święta wielkanocne. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych oraz omówiliśmy najważniejsze symbole związane z tymi świętami. 21 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym, przypomnieliśmy sobie jak należy dbać o nasza planetę oraz wykonaliśmy plakaty promujące ekologię. Kolejny temat zajęć związany był z książkami. Podczas kilku dni zapoznaliśmy się z wierszami Jana Brzechwy oraz baśniami Andersena. Na koniec miesiąca utrwaliliśmy sobie informacje związane z narodowymi świętami majowymi. Dzieci nauczyły się na pamięć i wyrecytowały wiersz W. Bełzy “Kto Ty jesteś?”. Podczas pobytu uczniów w świetlicy wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych, śpiewaliśmy piosenki tematyczne oraz bawiliśmy się w gry i zabawy przy użyciu chusty, maty animacyjnej oraz piłek.
OFERTA EDUKACYJNA HUFCA PRACY
- Szczegóły
Do OHP przyjmowane są przede wszystkim osoby w wieku 15-18 lat (nie ukończone 18 lat) !!!
(w szczególnych przypadkach mogą to być też osoby poniżej 15 lat)
Uczestnicy OHP mogą realizować obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w następujących placówkach i formach kształcenia:
- VII i VIII klasie szkoły podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy lub szkoły podstawowej dla dorosłych;
- szkole branżowej I stopnia z 3-letnim cyklem kształcenia we wszystkich zawodach ujętych w rozporządzeniu MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego;
- szkolenie zawodowe w formie kursowej
Dobór formy, kierunku i poziomu kształcenia uczestników OHP odbywa się z uwzględnieniem:
- wieku, wykształcenia, cech psychofizycznych i zainteresowań uczestników OHP;
- dostępnej oferty kształcenia i szkolenia;
- szans na uzyskanie zatrudnienia po zakończeniu kształcenia.
Przygotowanie zawodowe uczestników OHP odbywa się metodą dualną – uczestnicy realizujący obowiązek szkolny i obowiązek nauki zdobywają wiedze ogólną w placówkach podległych władzom samorządowym a praktyczne przygotowanie zawodowe na stanowiskach pracy u pracodawców w toku jej wykonywania.
WAŻNE:
Uczestnicy mają status pracownika młodocianego oraz indywidualną umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. (Młodocianemu w okresie nauki zawodu oraz przyuczenia do wykonywania określonej pracy przysługuje wynagrodzenie obliczane w stosunku procentowym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, obowiązującego od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa GUS.)
Spotkanie w ramach projektu "UMIEM POMOC"
- Szczegóły
9 maja 2022r. uczniowie z klas 7a, 7b, 7c i 7d uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w ramach projektu „Umiem pomoc”. Licealiści przygotowani przez p. Annę Imaszewską uczyli młodszych kolegów, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach.
Wyniki konkursu "Kangur Matematyczny 2022"
- Szczegóły
Laureaci konkursów przedmiotowych
- Szczegóły

39 BIEG KUJAWIAKA
- Szczegóły
Dużym sukcesem zakończył się udział w rozgrywanym na stadionie Przylesie 7 maja 2022r. 39. Biegu Kujawiaka uczniów klasy 2b - Magdaleny Nowickiej i Konrada Marciniaka. Reprezentanci naszej szkoły w swojej kategorii wiekowej zajęli II miejsca.
GRATULUJEMY!!!!
Dzień Europejski
- Szczegóły
Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.
Aby pogłębić swoją wiedzę o Europie i Unii Europejskiej zapraszamy do wykonania zadań i obejrzenia filmiku poniżej.
https://app.nearpod.com/?pin=W97NC (aby obejrzeć prezentację wpisz swoje imię i naciśnij JOIN LESSON)
II miejsce Szymona w turnieju tenisowym
- Szczegóły
Szymon Czapski klasa 2e w dniu 07.05.2022 w Gdańsku zdobył 2 miejsce w turnieju tenisowym kategoria pomarańczowa. Serdeczne gratulujemy! 🏆
Klasy piąte na wycieczce w Warszawie.
- Szczegóły
4 maja 2022 roku klasy piąte wybrały się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie doskonale bawili się w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzili stolicę z przewodnikiem. Towarzyszyła im doskonała pogoda i cudowne humory.
POKAZ TALENTÓW NASZYCH ŚWIETLICZAKÓW!
- Szczegóły
MAM TALENT!
Drodzy Rodzice! Nasze kochane Świetliczaki!
Z okazji Dnia Dziecka świetlica szkolna organizuje pokaz talentów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zapisanych uczniów do zgłaszania się!
Prosimy aby każda chętna osoba zgłosiła się do nas w celu zaprezentowania swoich zdolności. Zgłaszać można się solo lub w grupach max 4-osobowych.
Każdy talent ma znaczenie!
Może to być np.:
- śpiew solo lub duet,
- taniec solo lub duet,
- skecz kabaretowy lub stand up,
- cheerleading,
- karate,
- jojo,
- skakanka / hula-hop,
- układanie kostki Rubika,
- inne równie ciekawe występy.
Na zgłoszenia czekamy do 25 maja.
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Pokaż nam jaki jesteś wyjątkowy!
Pokaz talentów odbędzie się 1 czerwca w świetlicy szkolnej.
Na każdego uczestnika pokazu czeka nagroda.
VII RAJD ROWEROWY
- Szczegóły
VII RAJD ROWEROWY
28 maja (sobota) w godz. 9.45-14.00 organizujemy sportową imprezę z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli – VII Rajd Rowerowy. Mali i duzi wyruszą w 15 kilometrową trasę, by po ponad półtoragodzinnej jeździe dotrzeć nad jezioro Łuba a tam aktywnie wypocząć oraz wziąć udział w pikniku – upiec kiełbaskę przy ognisku, zjeść smaczną grochówkę z kotła i żurek i wziąć udział w warsztatach przyrodniczych.
VII RAJD ROWEROWY
Informacje szczegółowe:
1. Zbiórka przed szkołą – godz. 9.30 (wyruszamy ok. 9.45).
2. Długość trasy rowerowej – ok.15 km.
3. W rajdzie może wziąć udział każdy uczeń klas 0-VIII, z tym, że uczniowie z klas 0-III muszą zapisywać się z dorosłym opiekunem (rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo).
4. Na mecie przy jeziorze Łuba piknik: grochówka z kotła, żurek, kiełbaski pieczone przy ognisku, pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty przyrodnicze i plastyczne, gry i zabawy sportowe oraz wiele innych atrakcji dla najmłodszych.
5. Zapisy (uczniów, rodziców i nauczycieli) do 24 maja 2022r. do godz. 14.00
u p. Marii Muras.
6. Uczniowie klas 0-III biorący udział w rajdzie będą mieli prawo zrezygnowania z rajdu na każdym etapie.
7. Każdy uczestnik rajdu jest zobowiązany wyrazić zgodę na postanowienia regulaminu rajdu, a także uzyskać zgodę rodzica/prawnego opiekuna na udział w tej imprezie.
8. Regulamin można pobrać z naszej strony lub w sekretariacie. Wypełniony formularz należy oddać do wtorku 24 maja.
Płatności za obiady
- Szczegóły
DRODZY RODZICE!
Płatności za obiady szkolne w miesiącu MAJU 2022:
17 dni x 4,00 = 68,00 zł
Płatności można dokonać na konto bankowe:
PKO B.P. 86 1020 5170 0000 1702 0154 6506
Intendent przyjmuje wpłaty w dniach:
09.05.2022 – godz. 7.00 – 9.00
10.05.2022 – godz. 8.00 – 10.00
11.05.2022 – godz. 7.00 – 9.00
Płatność do 15. 05.2022.
Prosimy o terminowe wpłaty!!!
POCZET SZTANDAROWY SP 20 W KATEDRZE
- Szczegóły
W dniu Święta Narodowego Konstytucji 3-go Maja w Bazylice Katedralnej odbyły się obchody z okazji 231. rocznicy uchwalenia tej Konstytucji. W uroczystości tej naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Kinga, Kasia i Kacper wszyscy z 8d.
"Kto Ty jesteś - Polak mały ... "
- Szczegóły
Kto Ty jesteś - Polak mały ... " w wykonaniu naszych świetliczaków
"Kto Ty jesteś - Polak mały ... " mp4
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Szczegóły